2004      Vitalčundr 11      Slovensko     2004


Slovensko
17. až 31.7.2004

účast:
CAR SLON TULEŇ LÁDIS KAREL FEFEK CAREL I POPELNICE MACEK DÁŠA
Sobota 17.7.
Sraz jako již obvikle na klavním nádraží v Praze. V 9 hodin se zde sešli Car, Dan, Ládis, Macek, Tuleň, Fefek a Dáša. Na peronu bylo tolik lidí, že sme měli obavu, že to prostojíme až na Moravu. Nakonec sme zabrali kupíčko a jelo se. Ládis se hned ožral a dělal ostudu. V Hranicích přistoupil Slon jež v skvělé náladě neustále potichu mlel jako vždy. Jsme v cíli, dáváme Corgoně v ZÁRIECIE. Po dvou hoďkách občerstvování vyrážíme na trasu. čekal nás velký kopec. Slabší jedinci si stelou již pod kopcem.

Neděle 18.7.
Ti pomalejší byli amosebou Tuleň, Ládis a Fefek. Po ohníčku a teplé kávě vyrážíme na Kýčerku a po modrý do HORNEJ MARIKOVEJ. Po krkolomných kopcích do rážíme do cíle, u potoka potkáváme Dášu a Marcelku. Zbytek jako již obvikle sedí v hospodě. Dohadujem se co dál. D a M chtěj samozřejmě dodržet trasu a jdou sami napřed. Zbytek se de koupat k rybníku asi 200m od hospody. Dáváme fotku u vody a jdeme do DOLNÍ MARIKOVEJ. Dáváme pár kousků a jde se spát. Chvíli hledáme flek, museli sme se vrátit, nedalo se projít do lesa. Car a Slon, si stelou na mini ostrůvku v potoku. Dan, Ládis, Fefek a Tuleň za potok na svah a do mravenců.


Pondělí 19.7.
Ranní probuzení nic moc, samej mravenec. Rychle, bez ohýnku. Rychle do hospy na kafe. Car se Slonem už drželi fleka. Dan nakupuje kýbl hořtice. Sme unavený, dohodli sme se, že popojedeme do Hatnej. A tak dáváme chvíli šlofíka. V Hatnej máme sraz s Carlem a Karlikem, ale nakonec je všechno jinak. První se zvedl Car a Slon díky návnadám s dudama, co šli kolem hospody. Tak se přesunuli do další. Féfa, Dan, Tuleň a Ládis si dali ještě jedno a popošli asi 100m k potoku, kde se umyli a vykoupali. Nahatý samosebou, což se nelíbilo tamním občanům. Sledovali nás dalekohledem, a pochvíli se začla scházet celá ves. Jedni zhnuseni, jini nadšení. Féfa dostal vynadáno a bylo pohrozeno starostou, moc sme se nevzrušovali a asi po další půl hodině sme vyrazili dál. Asi po jednom kilometru nás chytili policajti a chtěli 2000,-Sk. Po chvíli dohadování sme nakonec zaplatili jen za Ládise a Fefka po 500,-. Došli sme k hospodě v Hatnej, kam měli dorazit Karel a Carlem. Var a Slon byli až v Prosečné, kde se zlili a hráli kulečník. My sme je po pár pivech došli. car spal před hospodou nalitej a Slon spal v hospodě. Měli v sobě hafo kopiček. Dorazila Dáša, Macek a kluci. Holky pokračovali s Karlem dál na Zlatého Koňa, Ládis, Féfa a Tuleň si odskočili bokem do Udiče a ostatní pili dál a pak se přesunili též do Zlatého koňa. Sraz byl domluven na druhý den do Povážského Podhradie. (Návnady si stoply auto a zmizeli. Car ukradl hromadu pulitrů, ale skoro vše stejně rozbil.)

Úterý 20.7.
Ráno si první skupina udělala ohýnek na louce a měla polévku z bedel.
Druhá skupina se probudila, šla na kafe a pivo do krámu. Pak se busem přesunula do Povážskej Bystrice, kde si Ládis zakoupil nový batoh. V hospodě "Pod hradom" už všichni seděli a byvili se zabíjením much. Pár pivek, návnady opět dorazili, mouchy a výborný klobásy. Skupina Ládis, Tuleň, Macek a fefek vyrazila na hrad, kde si udělali oheň, prohlídli hrad a šli spát. Ostatní šli z hospody spát na ostrůvek na Váh. car, Slon a dan odcházeli opět jako poslední. Car opět "koupil" dva pulitry a nechal si je v kapsách kalhot do rána. Zplácli se.

Středa 21.7.
Druhá skupina se ráno probudila, přebrodila Váh a celé odpoledne ztrávila na koupališti v Povážské teplé. První skupina ráno vstala, uvařila snídani a sešla dolu pod hrad do hospody. Pár pivek a šlo se koupat k Váhu. také sme přebrodili a na zastávce se sešli se zbylími členy. Tady až na Slona a Cara. Ti šli napřed do campu, kde seděli v putice. Pak sme se šli koupat do bazénu. Camp AC Manín, opravdu studená voda. Když zašlo slunce a zavřeli nám okénko s pivkama, sme se přesunuli zpět do hospody. Tam však též zavírali už v deset hodin. Jelikož už bylo půl desáté, snažili sme se ukecat servírku, ale vykopla nás i se skleničkama. šli sme spát na louku za camp.


Čtvrtek 22.7.
Ráno ošklivé búďo, pálilo na nás slunce. Rychle sme se zbalili a odešli na snídani do restaurace a vrátili sklo z večera. Hnusná snídaně a špatná, nasraná obsluha, Tuleň, Ládis, Fefek a Dan se zdrželi na pivka. Ostatní se šli koupat. Karlik s Dášou jeli už ráno na Gotickou bránu. Pak usedli ve vísce Čierny Potok. Tuleň, Ládis a Fefek, šli též na Gotickou bránu, kde i , při ohýnku, nocovali. Opilci se brutálním způsobem (Car ve slipech) přesunuli busem směr Sul'ov.

Pátek 23.7.
Opilci se jen těžko zvedali od hotelu Sulovske skály. Ale nakonec dorazili postupně za ostatníma. Féfa s Tuleňovcema šli na před směr Roháč a Hričov, ostatní si dělali oběd. Chtěli mrknou na hrad, ale minuli jej. Všude samý krásný skály. V hričovském Podhradí sme se všichni slezli. (Jako vždy v hospodě, tu neminul nikdo.) Danovo poslední večer se musel oslavit, tak se s nim ¨ Car, Fefek a Slon pěkně kousli a pili dlouho do noci. Nechtěli opustit hospodu a svými těli blokovali odjezd výčepní. Pak si ustlali v trojúhelníku na křižovatce. Ostatní se večer posunuli do vsi Paština Závada, tam si udělali oheň, jídlo a šli spát.

Sobota 24.7.
Ráno kluci doprovodili Dana na nádraží. a šli do "Paštiky" do hospody. Ostatní dorazili za nimi na raní kávu (krom Karla a Dáši). Poté sme se vydali v hnusnym vedru přes Peklinu do Brezan. Tam sme se jen lehce svlažili pivke a pokračovali přes kopec do Lietavy. Tam nás opustil Ládis. Macek a Fefek se šli podívat na hrad. Zbytek se posulul "o dům dál" na jídlo. Cestou nás zastavil místní občan Vlado a pozval nás na vodku. Tuleň dostala čokoládu. Po tžech vodkách nás konečně pustil a my dorazili do poslední Lietavské hospody. Tam měli obvzláště hrozný pivo, klobásy a syrečky a sjetou pinklici. tak sme místní lokál pochvilce opustili a vyrazili na hrad. Oheň, pokec, jídlo a spát.


Neděle 25.7.
Ráno v sedm hodin odjížděl Carel I. Zbytek se prospal a usušil věci z večerní lehkýho deště. Prohlídli sme si zříceninu a slezli z kopce do Lietavské Svinné. Dokoupili sme zásoby a vydali se brutálním kopcem přes Skalky. Na vrcholu sme se všichni ( Macek, Fefek, Tuleň, Dáša, Karel, Car a Slon ) sešli a začali klesat do Rájeckých Teplic. Dáša a Macek nás opustili a přes Žilinu valili dom. Dali sme snima pár pivek na rozloučenou. Pak sme se přesunuli do hospody Polusvie, kde sme dali jídlo a pokračovali dál po zalené do kempu Slnečné skály. Tam sme se pěkně kousli. Večer sme se přesunuli spát na louku na proti kempu.

Pondělí 26.7.
Ráno krásné probuzení na sluníčku, po hodinovém sběru sil, sme se přesunuli zpět do kempu na pivko. Čekali sme na Karla, ten ještě spinkal (Dáša odjela tak blinkal). Mezitím sme dali pár piv a pak se vydali do Kunerad. Cestou zastávka na jídlo a limonádu. Car krapet poodběhl do jiné hospody. pochvilce sme ho našli i s Ládisem, jež se vrátil. Seznámili sme se s cyklistou Jardou a sjeho psem Bárou. Pak sme se ještě posunuli do jiný hospy. Slon a car zůstali ještě na jedno a ostatní šli k zámku Kunerad. Našli sme veřejné ohniště, Karlik padl za vlas, je mu stále zle. Zbytek si vaří jídlo. Tou vůní přilákali i zbývající dva opilce.

Úterý 27.7.
Ráno nás probudil déšť, najedli sme se a v přestávce mezi deštěm sme vyrazili na Veterné a dál na Velkú Luku. Čím sme byli vejš, byla větší mlha a vítr. Velká Lúka 1476n/m Na vrcholu nerostli žádný stromy, jen plazící se keře a divné stopy. ( asi Yetty, nebo méďa béďa? ) Po chvíli ťapkání sme našli horskou chatu Martinské Holie. Dáváme zalňačku, pivo a svařák a vyrážíme zpět do mlhy a větru. Po silnici docházíme do ATC Turiec.
Je tu teplo a hospoda. Chceme se najíst, ale je nám vysvětleno, že nemají čas. Nedaj nám ani gorbačík, taky nemaj. Záhy sme zjistili, že maj. Jiní je dostali. To nás nasralo. Car se zvedl a šel si znovu objednat gorbačiky. Opět bez úspěchu a tak začal starý pikglici nadávat. Tak sme se zvedli, a vynadili ji všichni navzájem, Car jí plivnul na okno a šlo se hledat jiný pub. Vrátili sme se k turistickému tábořišti, kde sme popíjeli u okénka. Večer sme se schovali pod přístřešek, neboť pršelo.


Středa 28.7. Ráno stále lilo, Dali sme si u okýnka kafe a piváky. Po lehkém gáblíku jsme vyrazili na cestu po zelený. Po několika houštinách sme se proťapali až do Vrútek. Pak sme se vláčkem posunuli do Strečna-Nezbudská Lúčka. Car a Karlik se zasekli v bufetu na nádraží. Tuleň, Ládis a Slon došli asi 200m do hospody. Poté se vydali na hrad Strečno. Hrozně pršelo, udělal se oheň a šlo se spát. Ti dva opilci nedorazili. Ožrali se v bufetu. Car chtěl jít na hrad, ale nakonec byl odvlečen místními opilci do jiné hospody. Karel se rozhodl vyrazit na jakési jezírko s jeskyní. Po cestě se rozmyslel a vrátil se. Ale Cara nenašel tak šel na hrad. Nějak přehlédl schody, lezl po skále, přelezl zeď, našel tam dravé ptáky. Tam někde uleh, zmokl a konečně k ránu došel k Tuleňovi a ostatním.

Čtvrtek 29.7. Stále leje. Slon a Karlik se rozhodli schovat do bufetu ( kde je zavřeno), tak přesun do hospody. Dosléchají se o kamarádovi s fialovými vlasy. Car. Ten spal v noci v křoví, pak pod jakým si přístřeškem, kam lilo stejně, tak nakonec dal pár koleček kol nádraží a pak šel do krámu. Tuleň s Ládisem si okoukli za 60 Sk hrad a všichni sme se slezli v bufetu na nádraží. Po poledni odjížděl Karlik dom, tak sme s ním počkali. Zamilovaná dvojice vyrazila na Starý Hrad, asi 4 km daleko. Byl to pěknej krpál. Udělali sme na vrchu ohýnek, byl krásný výhled. Pak jsme raději slezli níž, bylo dost příkro a nebezpečno. Car se slonem byli celej den a noc v bufetu. Opili výčepáka, švindloval a místo borovičky si sám sobě lil vodu a CVar na to přišel, tak dostával decáky. Nakonec ho vystřídala manželka, pár mu jich pleskla a odtáhla ho dom. Spalo se na hřišti na starejch židlých z kina.

Pátek 30.7. Ráno se Tuleňci vzbudili, uvařili kávua šlo se zpět na nádraží. Při zastávce v krámu zjistili, že ti dva opilci spali kousek od nich. Dali sme pár pivek a vyrazili k domovu. Car a Slon zůstali, dáchli si, koupili nějaký alkohol a večer zašli na místní oslavu narozenin zdejší omladiny. Tam je učili pít kopičky.

Sobota 31.7. Hned ráno se i ti dva poslední mohykáni vydali na cestu do Čech. Vzali to ještě přes Český Těšín a Frýdek místek, kde vypili soudek piva . . . .(ale to už je jiná pohádka)


VITALSOUTĚŽE
Letos to tedy jasně vyhrál Slon, kromě dvou soutěží. Je to tedy největší pivař, sráč, spáč a tyčkař.

PivkaMeruněČeloTyčkyPaňákyVinea
Slon193329x 3x13VP,5MP1,5
Car173172x1x25VP,12MP0,5
Ládis101,5132x--12,5
Karel97,561x2x6VP4MP,0,5
Fefek81111x--7
Popelnice79110x-4VP1
Tuleň34,5140x--19
Carel I34,563x-2VP,8MP3
Dáša32200x-1VP,5MP15,5
Macek1682x-1MP6
www.vital1994.cz     zpět