2002      Vitalvelikonoce      2002Paleontologický výzkum

29.3-1.4.2002 Železné Hory
Pátek 29.3.
Celá akce začala ve vesnici Borová v hostinci u lesa. Sešla se celkem slušná banda. Car, Krystýna, L8, Jana, Vlčák, Hanka, Jiřka, Bohnická, Carrita, Karel, Tom, Slon, Dawíd, Carel I, Pavla, Harmonika. Moraváci byli na místě už 2 hodiny a hrozně kalili. Hrálo se a zpívalo do dvou hodin, Blondýna se poblila, Jiřka a Jana se děsně ožrali, Carel taky.
Rozdělili se předáci týmů. Harmonika, Karel, Tom. Ti si museli najmout další archeology do svých skupin. Všichni museli podepsat souhlas s pravidly, aby se zas někdo nevyhnul případnému trestu při prohře. Týmy vyfasovali na zítřek mapu.
Sobota 30.3.
Ráno se všichni rozdělili a našli si obálky s nápovědou a vital penězma. Potom se vyrazilo podle tras mužstev. Po cestě se sbírali odpadky, hledali se malý poklady (peníze, zkameněliny). Cíl byl v Perálci u rybníka. Všechno se sešlo v hospodě. Přijeli i posili do mužstev kuba, Jenda, Xena a na skok se stavil Rysák. První dorazilo mužstvo Karlika, po hodině Tomovo tým a poslední Harmonikovci. Pak se již jen pilo a veselilo. Proběhl 45.sjezd Vitalu. Kolem 23 hodiny se šlo k rybníku, kde se odělal oheň.
Neděle 31.3.
Budíček byl okolo půl desáté. Týmy dostali části mapy s pokladem. Zbytek si museli dobít bitvou u svých soupeřů. Bitva trvala asi dvě hodiny. Házelo se šiškama. Životy se dali kupovat za doposud vydělané peníze. Všichni bojovali s nadšením. Nakonec mapu získali všechny tři mužstva. Poté části složili a začli se hladat poklady. Nejúspěšnější byli černí, našli svůj a Kuby ještě vyfouknul poklad červenejm a Slon modrejm.
Za proměněný poklad si týmy koupili mapy na další cestu. Černí váhali, ale pak si za 37000,- koupili jednu. Červený a modří se museli spojit a zadlužit, aby vyšli. Po jídle jež uvařil Karel se vyrazilo, cíl byl v kaňonu u Prosetína. Dorazili pěšky jen černý. (Karel, Dawíd, Kuba, Slon, Bohnice, Carrita). Vlakem za nima umíráčci (Blondýna, Xena, Carel I, L8). A již zatmy dorazili poslední (Tom, Harmonika, Jiřka, Honza, Jana). Pavle bylo zle, tak sme jí převezli.
Poslední částí bylo hledání trilobitů a zkamenělin ve zdejším¨ lomu. Nejlepší byli černí, jež vyhráli. Zbytek nasbírala skupina umíráčků pro ostatní, jež konec již nestihli. Vlčák pak nálezy vykoupil a vyhodnotil mapy a obrázky jež všichni po cestě tvořili. Večer se narazil sud a místo kytar zavládl Carlův "tamtam" až do raních hodin.
Harmonika předvedl striptýzek a ještě hodnotil Jiřky přednosti. Jů to sou dudy! Ty máš bobra jak já! V noci sme hodili koupání Car, Karel, Carel I, Tom, Jiřka. Carovi shořeli slipy. K ránu začlo festově lejt.
Sobota 1.4.
Všichni přežili. Dopil se všechen alkohol, vyhlásili výsledky. Vítězem se stal Dawíd z moravy. poslední skončil Kanibal a byl opět prohlášen za sraba. (nechtěl se vykoupat) Po obědě se vyrazili domu.